Brak problemów = czysta głowa

Ostatnimi czasy nie mogłem odnaleźć się w swoim małym wspinaczkowym świecie, cały czas na głowie siedziała mi praca magisterska, którą w końcu udało się ukończyć !

Praca nad pisaniem magisterki można powiedzieć, że do pewnego czasu była nawet interesująca (momenty rozpracowywania programów i symulacji dynamicznych) jednak szybko okazało się, że napotkałem dużą ilość trudności, których po prostu nie udało mi się wykonać tak jak chciałem. Ale jak to sie mówi:  liczy się efekt końcowy! 🙂 Temat pracy magisterskiej był związany ze wspinaniem, co czyniło go bardziej interesujacym i brzmiał :”FEM analyses of auto belay device for sport climbing”

model
Mój model urządzenia do auto-asekuracji stworzony w programie Autodesk Inventor Profesional 2014

Po złożeniu pracy nadszedł czas 2 tygodni w którym mogłem nieco więcej pojeździć na boulderki. Padło na Zimny Dół, w którym to cały czas mam dużo do zrobienia. Wspinanie w Zimnym Dole jest dość specyficzne, brak tarcia i śliskie chwyty na pewno nie zachęcają. Ale mogę powiedzieć (ale nie zachęcić), że warto było by tam jeździć ze względu na szybki progres w trzymaniu krawądek 🙂 Jednym z problemów które wymagają dobrego zapięcia jest Kontra SD. Niby 7C+ ale palce bolą przez 2 dni 🙂

[youtube]http://youtu.be/EAYXCtTafE8[/youtube]

A teraz pora przygotować się do weekendu i liczyć na dobrą pogodę !

Dodał: Rambo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *