It’s Vegas, Baby!

Vegas to szalone miasto, położone pośrodku niczego, żyje i świeci jak żadne inne miasto, które widzieliście. To miasto wielkich kontrastów. Idąc główną ulicą The Strip możecie znaleźć tam wszystko, tłum ludzi, pijanych, roześmianych, trzymających pieniądze w ręku i szukających swojego szczęścia w tym przybytku kiczu i tandety, do tego masa bezdomnych leżących pośrodku głównej drogi, zapewne również szukających szczęścia w rozrzutności mijającego ich tłumu. Wsród nich znajdziemy i te smutne, najwyraźniej przegrane twarze, pijane w sztok, zarówno Ci którzy przegrali majątek jak i tych większych, życiowych przegranych.

IMG_2216 IMG_2221 IMG_2222

A przegrać tu łatwo, pokusa na każdym kroku, ulica wiedzie przez kasyna i galerie z najdroższymi markami, dosłownie żeby iść wzdłuż ulicy trzeba wejść do kasyna i przez nie przejść i tu napotykamy utrudnienia, nie ma oznaczonych wyjść. Musisz kluczyć wśród maszyn i stołów do gry żeby znaleźć wyjście i tu liczą na naszą słabość, że jednak każdy się w końcu na coś skusi. Do tego wszystkiego prawie nagie Panie, które albo paradują pośród stołów albo na nich tańczą. Jeśli chodzi o maszyny jest tu wszystko co moglibyście wymyśleć, jest nawet strefa dla dzieci, gdzie mogą grać w gry video, losować zwierzątka i inne dziwne rzeczy, które ciężko nawet opisać.

IMG_2215

My również skusiliśmy na grę. Ja zawsze chciałam jednorękiego bandytę bo kasyno zawsze mi się kojarzyło z maszyną, gdzie pociąga się za drążek, przegrałam jednak całe 2$ i stwierdzam, że to jednak nie dla mnie. Chłopaki polują na coś lepszego, cały poprzedni wieczór opanowywali grę w Black Jacka i teraz szukają miejsca przy stole. Gra idzie im całkiem nieźle, Filip naprawdę dobrze to rozegrał i wyszedł nieźle na plusie

IMG_2237

IMG_2267

Jednak oprócz kasyn i ogólnie rozświetlonej, gwarnej ulicy Vegas nie ma za wiele do zaoferowania. Jedyną atrakcją, która zrobiła na nas duże wrażenia był pokaz fontanny przed hotelem Bellagio, gdzie fontanny „tańczą” do muzyki. Niesamowity spektakl!

bellagio

Co prawda, my szukaliśmy tu zupełnie czegoś innego. Kompletnie innego niż Vegas co można znaleźć tuż za miastem, cisza, spokój i niesamowita czerwona skałka, ale o tym w następnym poście!

Dodała:

Gatka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *